Filtr
Produkty 13
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 1 m x 50 m Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 1 m x 50 m
  F1435
  Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 1 m x 50 m
  133,29 zł 108,37 zł
 2. Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 1 m x 100 m Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 1 m x 100 m
  F1436
  Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 1 m x 100 m
  258,31 zł 210,01 zł
 3. Siatka ochronna na krety ULTRA STRONG 1 x 200 m Siatka ochronna na krety ULTRA STRONG 1 x 200 m
  F1439
  Siatka ochronna na krety ULTRA STRONG 1 x 200 m
  475,93 zł 386,93 zł
 4. Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 2 m x 50 m Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 2 m x 50 m
  F1434
  Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 2 m x 50 m
  153,81 zł 125,05 zł
 5. Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 2 m x 100 m Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 2 m x 100 m
  F1437
  Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 2 m x 100 m
  301,03 zł 244,74 zł
 6. Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 2 m x 200 m Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 2 m x 200 m
  F1438
  Siatka plastikowa przeciw kretom STRONG 2 m x 200 m
  516,48 zł 419,90 zł
 7. Siatka przeciw kretom SOLID włoska PCV 400 mkw 2 x 200 m
  F3814
  Siatka przeciw kretom SOLID włoska PCV 400 mkw 2 x 200 m
  814,28 zł 662,02 zł
 8. Siatka przeciw kretom metalowa rolka 1 x 25 m
  POLECANEF1892
 9. Siatka poprzeczna na krety stalowa zgrzewana - 25m Siatka poprzeczna na krety stalowa zgrzewana - 25m
  F1092
  Siatka poprzeczna na krety stalowa zgrzewana - 25m
  310,39 zł 252,35 zł
 10. Szpilki do siatek przeciw kretom - 100 szt. Szpilki do siatek przeciw kretom - 100 szt.
  F1893
  Szpilki do siatek przeciw kretom - 100 szt.
  25,44 zł 20,68 zł
 11. Kołek kotwica do mocowania siatki na krety - 100 szt. Kołek kotwica do mocowania siatki na krety - 100 szt.
  F1891
  Kołek kotwica do mocowania siatki na krety - 100 szt.
  31,93 zł 25,96 zł
 12. Kotwice kotwy do mocowania siatki na krety długie STRONG - 50 szt. Kotwice kotwy do mocowania siatki na krety długie STRONG - 50 szt.
  F4373
Filtr
Produkty 13
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Siatki na krety

Siatki na krety stanowią idealne zabezpieczenie trawnika i ogrodu przed szkodnikami bytującymi w ziemi. W naszej ofercie znajdują się produkty, które z pewnością sprawdzą się do tego typu zastosowań. Siatki zakopane w ziemi tworzą skuteczną barierę, przez którą kret nie będzie w stanie się przedostać. Przy wyborze siatki trawnikowej do zabezpieczenia trawnika przed kretami warto zwrócić uwagę na rozmiar oczka oraz materiał, z którego została wykonana. Dobre siatki zakopane na odpowiedniej głębokości będą stanowiły skuteczną zaporę nawet 20 lat. Sieć to bardzo skuteczna metoda do ochrony ogrodu przed kretami, jest przy tym również bardzo humanitarna, ponieważ nie wyrządza krzywdy zwierzętom. Pamiętajmy, że powszechnie znane i nielubiane krety nie są jedynymi szkodnikami, które mogą zamieszkać w naszym ogrodzie. Jeszcze większą zmorą mogą się okazać nornice i karczowniki, które podgryzają korzenie roślinom i niszczą warzywa okopowe. Każdy kto miał do czynienia z nornicami w rabatce marchewek lub pietruszki zna doskonale ten problem. Kret jest drapieżnikiem i nie jest zainteresowany zjadaniem naszych plonów – jedyne co nas frustruje to kopane przez niego korytarze i kretowiska. Na te uciążliwości odpowiednio zamontowana siatka doskonale się sprawdza. Trzeba zaś większego trudu i nakładu pracy by odpowiednio założyć siatkę, która zabezpieczy trawnik, ogródek lub rabatkę przed nornicami i karczownikami.

Siatki trawnikowe przeciw kretom muszą być wysokiej jakości

W ofercie posiadamy siatki trawnikowe przeciw kretom wykonane z tworzywa sztucznego lub metalowe ze specjalnym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Siatki wykonane z tworzywa sztucznego mają wysoką gramaturę, są wytrzymałe i elastyczne. Tak fabrycznie wykonane sieci idealnie sprawdzą się przy zakładaniu nowego trawnika. Duża elastyczność materiału sprawia, że bez problemu dopasują się do ewentualnych nierówności terenu. Inwestując w założenie nowego trawnika przykładamy jak największej staranności by zrobić to jak najlepiej, a efekt prac cieszył nas długie lata. Nakład czasu i pieniędzy na zaprojektowanie całego ogrodu z ułożeniem trawnika łącznie jest bardzo wysoki. Po skrupulatnym zaplanowaniu każdego szczegółu i wyrównaniu terenu często decydujemy się na zakup murawy w rolkach. Starannie dobieramy odmiany traw i sprawdzonego dostawce. Podobnie należy zrobić przy wyborze materiału zabezpieczającego. Musimy dopilnować by zakupić siatkę trawnikową od pewnego dostawcy wykonaną z dobrej jakości tworzywa i dopiero na dobrze ułożony podkład ochronny rozwinąć trawnik z rolki. Taki układ warstw zapewni ochronę nie tylko prze kopcami i korytarzami kreta ale także przed nornicami i innymi żyjącymi pod ziemią gryzoniami.

Pionowe siatki skuteczne także na nornice i karczowniki

W naszej ofercie znaleźć można również siatki metalowe powlekane, które są odporne na korozję i zapewniają długotrwałą ochronę. Tego typu rozwiązania stosowane są najczęściej jako pionowe siatki na krety, nornice i inne gryzonie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się momencie gdy chcemy zabezpieczyć istniejący trawnik przed kretami. Można to zrobić bez konieczności zrywania całej darni i wysiewania od nowa trawy. Metalową siatkę wkopuje się wokół zabezpieczanego terenu, dzięki czemu żaden szkodnik nie ma możliwości przedostania się do wnętrza chronionego obszaru. Jest to sprawdzona metoda, ponieważ krety z reguły drążą tunele na głębokości 20-50 cm. Nawet zimą gdy schodzą niżej na ok. 70 cm nie będą w stanie pokonać takiej bariery. Siatka pionowa to jedyna możliwość zabezpieczenia warzywnika przed kretami i nornicami. Z racji prowadzonych w ogródku upraw warzyw, z oczywistych przyczyn nie mam możliwości zastosowania poziomej siatki zabezpieczającej. Jeżeli siejemy marchewkę pietruszkę lub sadzimy ziemniaki siatka wkopana w ziemię pionowo to jedyna słuszna opcja.

Parametry i rozmiary siatek w naszej ofercie

W ciągłej sprzedaży posiadamy siatki w rolkach o szerokości od 1 metra do 2 metrów, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego projektu nawet najmniejszego ogrodu. W przypadku wąskich miejsc lepiej sprawdzi się siatka na krety o szerokości 1 m, natomiast zabezpieczając rozległy teren z pewnością lepiej wybrać rolkę o szerokości 2m. Siatki można łatwo przycinać i łączyć, co umożliwia stworzenie optymalnej bariery przeciwko kretom. Wielkość oczek w siatkach jest na tyle mała, że kret nie będzie w stanie się przedostać. Siatki na krety z drobnymi oczkami będą skuteczne również na nornice, które podobnie jak krety potrafią niszczyć estetykę ogrodu. Dobierając szerokość i długość rolek pamiętajmy o zakładzie który nie powinien być mniejszy niż 5 cm. Obowiązuje zasada, że zakład im większy tym lepszy, a pozostawienie jakichkolwiek dziur zarówno w środku czy po bokach nowo zakładanego trawnika jest niedopuszczalne. Wszelkie niedociągnięcia przy rozwijaniu siatki zabezpieczającej szkodniki łatwo wykorzystują, a ewentualne poprawki już po zadarnieniu trawnika są trudne i czasochłonne.

Mało kto wie, że decydując się na siatkę o bardzo małym oczku możemy dodatkowo zabezpieczyć się przed niektórymi owadami. Duże osobniki takie jak Turkuć Podjadek czy Pędraki także nie lubią zapory jaką jest siatka założona przeciw kretom. Czyli rozsądnie i w przemyślany sposób postępując przy zakupie możemy upiec 2 pieczenie na jednym ogniu. Pozbędziemy się wielu szkodników jedną warstwą ochronną.

Montaż siatki na krety - krótki przewodnik

Siatkę na krety montuje się bardzo łatwo, szczególnie jeżeli zakładamy nowy trawnik. Należy przygotować teren wybierając ok 5-10 cm ziemi na całej powierzchni. Głębokość ułożenia siatki na krety nie może być zbyt duża, gdyż krety z niezwykłym zacięciem potrafią przedostawać się na siatkę i niszczyć murawę w wąskim zakresie między siatką, a zieloną trawą. W przypadku rabat kwiatowych czy ogródków warzywnych należy zrobić wykop na głębokość około 30-40 cm. Następnym krokiem jest rozkładanie siatki, przy rozwijaniu koniecznie należy robić zakładki aby nie pozostawiać wolnych przestrzeni, przez które krety czy nornice mogłyby się przedostać. Rozwijając kolejne odcinki z rolki boki należy zakotwiczyć szpilkami, co zabezpieczy je przez przesuwaniem podczas rozwijania kolejnych odcinków i przysypywaniu ziemią. Po zasypaniu siatki na krety humusem można przystąpić do wysiewu trawy czy nasadzeń roślin.

Siatka zabezpieczająca pod murawą z rolki

Układanie dorny z gotowej trawy w rolkach znacznie przyspiesza i ułatwia proces zakładania nowego trawnika. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale przy zakładaniu małych trawników przy domkach jednorodzinnych jest bardzo popularne. Dużo osób wybiera tę opcję gdyż bardzo szybko możemy cieszyć się piękną zieloną trawką. Dodatkową zaleta jest fakt, iż trawa z rolki może być układana bezpośrednio na siatce trawnikowej co znacznie przyspiesza pracę. Jednak aby mieć pewność, że trawa dobrze się zakorzeni warto przysypać rozłożoną płachtę siatki cieniutka np. 2 centymetrową warstwa gleby.

Elementy montażowe do siatek na krety

W celu stabilnego zamontowania siatki na krety niezbędne będą odpowiednie akcesoria montażowe. Przy zakupie siatki warto pomyśleć również o szpilkach czy kołkach montażowych. Dzięki nim siatka będzie solidnie przytwierdzona do podłoża i nie będzie ryzyka przesunięcia przy zasypywaniu ziemią. Posiadamy szpilki o różnych długościach oraz kołki z grotami, które warto wybrać przy grząskim terenie. Można także użyć drutu zagiętego w „L” lub struganych cienkich patyków o długości około 15-20cm. Wiele firm zajmujących się aranżacjami zieleni w ogóle nie używa szpilek, tylko siatkę zabezpieczają przy rozkładaniu kamieniami, które zbierane są przy przysypywaniu ziemią.