Pułapki żywołowne na wrony, kruki, gołębie oraz ptaki drapieżne. Oferta zawiera szeroki wybór pułapek żywochwytnych o różnej budowie i metodzie działania. Pułapki żywołowne na ptaki zwykle zawierają box na przynętę, dzięki czemu charakteryzują się one wysoką skutecznością działania. Warto dodać, że pułapki żywochwytne na ptaki są w pełni humanitarne i złapanemu ptakowi nie dzieje się żadna krzywda. Podane ceny są cenami brutto i zawierają podatek VAT.
Ptaki potrafią być bardzo dużymi szkodnikami, często więc jest potrzeba odłowienia ich w celu np. przesiedlenia. Poza chwytaniem szkodników często jest też potrzeba chwytania ptaków przy okazji przeprowadzanych badań lub statystyk. Ptaki drapieżne, mewy jak i kuraki. (Np. bażanty) są stosunkowo łatwe do schwytania a dzięki oferowanym słapcom można czynności chwytania przeprowadzić humanitarni i bezpiecznie dla zwierząt.
Możemy wyróżnić wśród łapek na ptaki dwa podstawowe rodzaje. Pułapki tzw. Słpace z luźna siatką, która zarzucana jest na atakującego ptaka. Drugim typ chwytaków to pułapki sekwencyjne które mogą złapać wiele ptaków na raz. Przykładem są pułapki na bażanty, kuropatwy, przepiórki czy sroki. Podobnie tez gołębie łatwo złapać wiele sztuk na jedną zastawioną łapkę.
Jaka pułapka na sroki?
Na sroki i sójki idealnie sprawdza się pułapka sekwencyja mogąca złapać wiele ptaków na raz. Działa na zasadzie klatki gdzie główną przynętą jest inny żywy ptak. Jedna sroka zwabia kolejną która wchodzi do środka przez selektywny mechanizm zapadkowy. Im więcej srok w pułapce tym większa pokusa dla pozostałych srok.
Jaka pułapka na bażanty?
Najlepsza pułapka na bażanty to pułapka wielokomorowa w kształcie 8 kąta lub klatka z jednokierunkowymi wejściami. Jednokierunkowe wejście to nic innego jak pręciki mogące odchylać się tylko w jednym kierunku. Bażant wchodzi do środka nie mogąc już wyjść. Jednocześnie mechanizm wejścia pozwala wejść kolejnemu ptakowi.