Kategoria poświęcona pułapkom żywochwytnym na lisy, wydry oraz bobry. Żywołapki różnią się od siebie konstrukcją oraz rodzajem mechanizmu zapadkowego. Pułapki żywołowne na lisy, kuny i borsuki to recepta na rozwiązanie problemu ze znikającymi kurczakami lub kwestią ubywających ryb z naszego stawu.
Oferta zawiera skuteczne i sprawdzone pułapki żywołowne. Prezentowane ceny są cena brutto i zawierają podatek VAT. W tej kategorii produktowej znajdziemy łapki na popularne i uciążliwe szkodniki, które nawiedzają gospodarstwa i przydomowe hodowle.
Lisy, jenoty, szopy pracze to już nieco większe zwierzęta niż zdziczały koty czy pospolita kuna domowa, wymaga mocniejszej i większej klatki aby skutecznie schwytać i obezwładnić złapanego drapieżnika. Poza większy rozmiarami zbudowane są z mocniejszych krat a mechanizmy zapadkowe są bardziej wytrzymałe.
Pułapki na lisy
Lis wymaga większej klatki o wymiarach minimum 120cm i wysokości minimum 30cm. Niemniej jednak znane są przypadki, że rudzielec wpadał w mniejsze pułapki. Podobnie jak na inne dzikie drapieżniki zaleca się pułapki dwuwejściowe.
Co włożyć w pułapkę na lisa?
Idealna przynętą na lisa jest martwy królik, kura lub inne zwierzę najlepiej zabite i pozostawione przez rudzielca. Lis przechera nawiedzając np. kurnik zabija dużo więcej kur niż jest w stanie wynieść. Często zostawia zamordowane kury, czasem lekko je zakopuje i powraca po łup kolejnej nocy.
Jak złapać lisa?
W chwytaniu lisa trzeba wykazać się determinacją i cierpliwością . Raz zastawioną pułapkę żywołowną należy zostawić w spokoju. Nie należy dotykać klatki zmieniać przynęty ani położenie żywołapki. Lis potrafi wile dni podchodzić, obwąchiwać klatkę. Fotopułapki zarejestrowały listy, które potrafiły dwa tygodnie obchodzić klatkę, obwąchiwać, podkopywać - by po tak długim czasie wejść do środka i dać się schwytać.