Grzegorz Kunka

Grzegorz Kunka
Grzegorz Kunka
Specjalista do spraw sprzedaży
Kalkulator ogrodzeń panelowych
Kalkulator ogrodzeń

Kalkulator ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia Panelowe stają się coraz bardziej popularne w budowie wszelkiego rodzaju ogrodzeń. Jeszcze około 20 lat temu, były one rzadziej wykorzystywane do budowy ogrodzeń ze względu na wyższe koszty takiego ogrodzenia w porównaniu do tradycyjnego ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej. Obecnie różnica w kosztach zatarła się na tyle, że powoli ogrodzenia panelowe coraz częściej wypierają te wykonane z tradycyjnej siatki ogrodzeniowej.

W celu skalkulowania ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych należy wskazać kilka istotnych parametrów takiego ogrodzenia. Parametry te zdeterminują nam rodzaj paneli oraz ilość niezbędnych akcesoriów potrzebnych do wykonania ogrodzenia panelowego.

Długość ogrodzenia panelowego

Długość ogrodzenia panelowego określi nam ilości wszystkich niezbędnych elementów w ogrodzeniu. Długość należy podać w metrach bieżących. Jest to odległość pomiędzy pierwszym i ostatnim słupkiem ogrodzenia. Długość ogrodzenia ma decydujący wpływ na iloś

Czytaj więcej
Kalkulator ogrodzeń z siatki ogrodzeniowej
Kalkulator ogrodzeń

Kalkulator ogrodzeń z siatki ogrodzeniowej

W celu kalkulacji kosztów ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej proszę wypełnić poniższe pola. Jeśli w koszt ogrodzenia ma zostać również wliczona brama i/lub furtka proszę wybrać odpowiedni model.

Jak policzyć wszystkie elementy niezbędne do budowy ogrodzenia

Kompletna kalkulacja ze słupkami obejmuje pełny zestaw ogrodzenia do samodzielnego montażu od podstaw. Oprócz elementów takich jak siatka ogrodzeniowa, drut naciągowy, napinacze, do całkowitej ceny system wliczy również słupki ogrodzeniowe i wszystkie drobne elementy pomocne przy budowie ogrodzenia. Opcja takiej kalkulacji odpowiednia jest dla klientów, którzy swoje ogrodzenie chcą zbudować od podstaw i poszukują kompletnego ogrodzenia gotowego do samodzielnegeo montażu. W celu obliczenia ilości słupków pośrednich należy przyjąć w założeniach odpowiedni odstęp między słupkami. Najczęściej jest to 250cm. Jest to odległość standardowa, jeśli jednak chcesz słupki ustawić gęściej lub rzadziej też jest to dopuszczalne w

Czytaj więcej
Kalkulator ogrodzeń z siatki zgrzewanej
Kalkulator ogrodzeń

Kalkulator ogrodzeń z siatki zgrzewanej

W celu skalkulowania elementów do budowy ogrodzenia z siatki zgrzewanej należy w pierwszej kolejności ustalić podstawowe parametry ogrodzenia z siatki zgrzewanej. Warto też zastanowić się od razu jakie i ile bram lub furtek będzie potrzebnych do budowy takiego ogrodzenia.

Długość ogrodzenia z siatki zgrzewanej

Długość ogrodzenia podaje się w metrach bieżących. Jest to odległość pomiędzy pierwszym i ostatnim słupkiem ogrodzenia. Długość ogrodzenia ma decydujący wpływ na ilość materiału jaki potrzebny będzie do budowy konkretnego ogrodzenia. Siatki zgrzewane dostępne są w rolkach po 25mb, dlatego w celu obliczenia ilości siatki zgrzewanej należy ustaloną długość ogrodzenia podzielić przez 25 i zaokrąglić w gór do pełnych jedności.

Wysokość ogrodzenia z siatki zgrzewanej

Wysokość siatki zgrzewanej zależy przede wszystkim od preferencji inwestora. To inwestor decyduje, gdzie daną siatkę chce zamontować.

Czytaj więcej
Kalkulator ogrodzeń z siatki leśnej
Kalkulator ogrodzeń

Kalkulator ogrodzeń z siatki leśnej

W celu skalkulowania kosztu ogrodzenia z siatki leśnej oraz ilości poszczególnych elementów, należy do kalkulacji przyjąć kilka parametrów ogrodzenia z siatki leśnej.

Długość ogrodzenia z siatki leśnej - jak obliczyć

Długość ogrodzenia z siatki leśnej podaje się w metrach bieżących. Jest to odległość pomiędzy pierwszym i ostatnim słupkiem ogrodzenia. Długość ogrodzenia ma decydujący wpływ na ilość materiału jaki potrzebny będzie do budowy konkretnego ogrodzenia. Należy wziąć pod uwagę, że siatka leśna dostępna jest w rolkach po 50mbn, niezależnie od wysokości siatki leśnej. W takiej sytuacji w celu obliczenia ilości rolek siatki potrzebnej do zakupienia, należy całkowitą dłuość ogrodzenia podzielić przez 50 i otrzymany wynik zaokrąglić w górę do pełnych jedności. Ważne jest bowiem, żeby siatki nam nie brakło.

Wysokość siatki leśnej- jaka najlepsza?

Wysokość ogrodzenia zależy od jego przeznaczenia. Przykładowo siatki 160 cm

Czytaj więcej
Ogrodzenia antykorozyjne
Ogrodzenia

Ogrodzenia antykorozyjne

Rabatka.pl przykłada ogromną wagę do jakości towarów, które dostarcza swoim klientom. Chcemy razem z Tobą zadbać o Twój ogród i peryferia. Aby chronić piękny układ rabatek i ogrodu przed nieproszonymi gośćmi i szkodnikami, często ogradzamy swój zielony kawałek siatką i panelami ogrodzeniowymi. Te jednak również są narażone na uszkodzenia i pogodę. Kto z nas nie chce posiadać wokół swojego kwietnego zakątka trwałego ogrodzenia, które przetrwa wiele lat i będzie odporne na rdzę wywołaną niesprzyjającą pogodą? Jeśli jesteś jednym z tych ogrodników, proponujemy Ci idealne rozwiązanie. Ogrodzenia panelowe w wersji ocynkowanej i malowanej spełniają wszelkie normy jakościowe, co zapewnia bardzo wysoką i długoletnią wytrzymałość ogrodzenia i odporność na korozję.

Czytaj więcej
Drut ostrzowy i zasieki ostrzowe concentrina
Ogrodzenia

Drut ostrzowy i zasieki ostrzowe concentrina

Co to jest drut ostrzowy, żyletkowy, concertina?

Drut ostrzowy stanowi typ zapory agresywnej, co w praktyce oznacza wysokie obrażenia u osoby starającej się taką zaporę sforsować. Concertina jest także przez wielu uważana za udoskonaloną wersję drutu kolczastego, gdzie miejsce kolców z drutu zastąpiły ostre jak brzytwa żyletki. Początki concertiny sięgają I wojny światowej, kiedy żołnierze walczący na froncie spostrzegli, że przypadkowo splątany drut kolczasty stanowi niezwykle trudną barierę do pokonania. Armia zaczęła stosować zasieki tego typu podczas działań zbrojnych, szczególnie podczas tworzenia fortyfikacji okopów.

W dzisiejszych czasach drut żyletkowy używany jest w miejscach o wysokim stopniu zagrożenia, które wymagają najskuteczniejszej ochrony.

Czytaj więcej
Posts loader