W celu kalkulacji kosztów ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej proszę wypełnić poniższe pola. Jeśli w koszt ogrodzenia ma zostać również wliczona brama i/lub furtka proszę wybrać odpowiedni model.

Jak policzyć wszystkie elementy niezbędne do budowy ogrodzenia

Kompletna kalkulacja ze słupkami obejmuje pełny zestaw ogrodzenia do samodzielnego montażu od podstaw. Oprócz elementów takich jak siatka ogrodzeniowa, drut naciągowy, napinacze, do całkowitej ceny system wliczy również słupki ogrodzeniowe i wszystkie drobne elementy pomocne przy budowie ogrodzenia. Opcja takiej kalkulacji odpowiednia jest dla klientów, którzy swoje ogrodzenie chcą zbudować od podstaw i poszukują kompletnego ogrodzenia gotowego do samodzielnegeo montażu. W celu obliczenia ilości słupków pośrednich należy przyjąć w założeniach odpowiedni odstęp między słupkami. Najczęściej jest to 250cm. Jest to odległość standardowa, jeśli jednak chcesz słupki ustawić gęściej lub rzadziej też jest to dopuszczalne w pewnym zakresie. Na podstawie obliczonych słupków pośrednich musisz też oszacować ilość przelotek do drutu naciągowego.

Długość ogrodzenia

Długość ogrodzenia podaje się w metrach bieżących. Jest to odległość pomiędzy pierwszym i ostanim słupkiem ogrodzenia. Długość ogrodzenia ma decydujący wpływ na ilość materiału jaki potrzebny będzie do budowy konkrentego ogrodzenia.
Należy brać pod uwagę całkowitą ilość ogrodzenia łącznie z bramą i furtką. System automatycznie uwzględni ich szerokość w kalkulacji.

Wysokość ogrodzenia:

Wysokość ogrodzenia zasadniczo wpływa na jego funkcjonalność. Poprzez wysokośc ogrodzenia rozumie sie calkowita szerokość siatki z jakiej ogrodzenie zostało wykonane. Wysokie ogrodzenie trudniej jest sforsować, natomiast niskie wygląda zgrabniej. To jednak jakie ogrozenie wybierzesz zależy tylko od twojej wyobraźni. System RABATKA.pl oferuje w standardzie ogrodzenia w trzech wysokościach 100cm, 120cm i 150cm. Jednak na specjalne zamówienia możemy wykonać ogrodzenie wyższe, nawet do 400cm wysokości. Takie zamówienia realizujemy przy długości ogrodzenia nie krótszej niż 200mb.

Rodzaj siatki ogrodzeniowej

Rodzaj siatki ma istnotne znacznenie przy kalkulacji całkowitego kosztu ogrodzenia. Od wyboru rodzaju siatki zależeć będzie wygląd i trwałość ogrodzenia.
Jaka siatka jest dla ciebie najlepsza? Na to pytanie każdy inwestor musi odpowiedzieć już sobie sam. Aczkolwiek zdecydowana większośc inwestycji realizowana jest z siatek wykonanych drutu powlekanego.

Siatka z drutu Powlekanego PCV

Drut w siatkach powlekanych PCV i tak jest ocynkowanym przy czym sama grubość drutu tutaj zastosowanego jest zdecydowanie cieńsza. Siatka wykonana jest z drutu ocynkowanego i powleczonego zieloną otuliną PCV, w konsewkencji pomimo, że sam drut jest cieńszy, wizualnie grubości i masywności siatce ogrodzeniwe nadaje właśnie otulina PCV. Taka kompozycja materiałów daje długotrwałą wytrzymałość siatki i estetycznycg wygląd.

Siatka z drutu ocynkowanego

Siatka wykonana z drutu ocynkowanego nie koniecznie musi być tańsza. Spowodowane jest to faktem, że drut zastosowany w takiej siatce z jej reguły grubszy. Poandto sama warstwa ocynku jest grubsza. Nie mnie jednak trzeba pamiętać , że taka ocynk z biegiem czasu się utlenie i cała siatka prędzej czy później zardzewieje. Można więc rzecz, że siatka ogrodzeniowa z drutu ocynkowanego jest mniej trwała od tej powlekanej.
Skoro tak jest to po co wogóle kupowac siatkę ogrodzeniową ocynkowaną. Ma ona zastosowanie często w przemysłowych rozwiązaniach, gdy np. istnieje ryzyku że będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne lub wysokie temperatury. Często też stosowana jest w wygrodzneiach dla dzikich zwierząt albo w kojcach dla psów. Zwierzęta abardzo szybko mogłyby zniszczyć otulinę PCV na siatce.

Słupków narożnych w ogrodzeniu

Słupek narożny montuje się przynajmniej w tych punktach ogrodzenia, gdzie zmienia ono swój kierunek o 5 lub więcej stopni. Słupek narożny charakteryzuje się tym, że nadaje stabilności ogrodzeniu z siatki ogrodzeniowej, gdyż wyposażony jest w dwie podpory (słupki podporowe). Zaleca się nawet aby montawać słupki narożne na prostych odcinkach ogrodzenia, tak aby odległość między nimi nie była większa niż 50 metrów. Dla przykładu gdy ogrodzenie ma kształt litery "U" wówczas potrzebne są dwa słupki narożne i dwa słupki początkowe.

Słupków początkowe

Słupki początkowe to takie na których kończy się lub zaczyna ogrodzenie. Słupek początkowy ma podporę z jednej strony. Dla przykładu słupek poącztkowy znajduje się przy bramie lub furtce. Gdy ogrodzenie ma kształt litery "U" wówczas potrzebne są dwa słupki narożne i dwa słupki początkowe. Warto zwrócić uwagę, że jako słupki początkowe nie należy wykorzystywać słupków bramowych. Takie rozwiązanie mogłoby byc gorsze, jednak narażamy się w ten sposób, na zwichrowanie bramy lub furtki. trzeba pamiętać, że zarówno siatka jak i drut naciągowy w ogrodzeniu pracują temperaturowo. Kruczą się i wyciągają zależnie od temperatury. Jeśli przymocujemy siatkę ogrodzeniową lub drut naciągowy bezposrednio do słupka bramy lub furtki, na pewno spowoduje to wychylenie się słupka i w knosekwencji zwichruje bramę.

Brama dwuskrzydłowa, uchylna w ogrodzeniwu posesji

Brama dwuskrzydłowa uchylna rabatka.pl to Standardowa brama wjazdowa na posesje o dwóch uchylnych, symetrycznych skrzydłach. Brama wypełniona jest panelem profilowym 4W, jest kompletna, z zamkami, zawiasami i słupkami. Idelanie wkomponuje się w ogrodzenie z siatki ogrodzeniowej tym bardziej, że zostanie ona wykonana w takim samym kolorze jak siatka. Brama dostępna jest w 4 szerokościach 300cm, 350cm, 400cm, 450cm gdzie szerokość bramy to odstęp pomiędzy słupkami wewnętrznymi krawędziami słupków bramy. Często taką brama montowana jest jako tylny aleternatywny wjazd na posesję.

Szerokość bramy

Wybierając szerokość bramy należy pamiętać, że szerokość bramy to odległość od pierwszego do drugiego słupka bramy.

Brama ogrodzeniowa przesuwna

Brama przesuwna rabatka.plNowoczesna brama wjazdowa typ: przesuwna, podwieszna. Brama wypełniona panelem profilowym 4W, kompletna z zamkami, zawiasami i słupkami. Idelanie wkomponuje się w każde ogrodzenie tym bardziej, że standardowo wykonywana jest w tym samym kolorze co siatka. Brama dostępna jest w 4 szerokościach 300cm, 350cm, 400cm, 450cm gdzie szerokość bramy to odstęp pomiędzy słupkami wewnętrznymi.Na życzenie brama może dodatkowo zostać wyposażona w listwę zębatą umożliwiającą zamontowanie automatu do otwierania.

Furtka ogrodzeniowa, robocza

Furtka uchylna w Systemie Rabatka.plStandardowa, niezwykle funkcjonalna furtka o szerokości 1m, wypełniona tym samym panelem W4 co bramy w Systemie Rabatka. Na specjalne życzenie klienta furtka może być samodzielna na dwóch niezależnych słupach lub łączona słupkiem z bramą (zarówno przesuwną jak i uchylną). Furtki wykonane są w tym samym co brama, najwyższym standardzie, gotowe do montażu. Furtkę taką warto żamontować równiez np. jako tylne wyjście z posesji abyśmy mogli swobodnie wychodzić na spacer za domem