W celu skalkulowania kosztu ogrodzenia z siatki leśnej oraz ilości poszczególnych elementów, należy do kalkulacji przyjąć kilka parametrów ogrodzenia z siatki leśnej.

Długość ogrodzenia z siatki leśnej - jak obliczyć

Długość ogrodzenia z siatki leśnej podaje się w metrach bieżących. Jest to odległość pomiędzy pierwszym i ostatnim słupkiem ogrodzenia. Długość ogrodzenia ma decydujący wpływ na ilość materiału jaki potrzebny będzie do budowy konkretnego ogrodzenia. Należy wziąć pod uwagę, że siatka leśna dostępna jest w rolkach po 50mbn, niezależnie od wysokości siatki leśnej. W takiej sytuacji w celu obliczenia ilości rolek siatki potrzebnej do zakupienia, należy całkowitą dłuość ogrodzenia podzielić przez 50 i otrzymany wynik zaokrąglić w górę do pełnych jedności. Ważne jest bowiem, żeby siatki nam nie brakło.

Wysokość siatki leśnej- jaka najlepsza?

Wysokość ogrodzenia zależy od jego przeznaczenia. Przykładowo siatki 160 cm i 200 cm są często stosowane do ogrodzenia placu budowy i przeciw sarnom i jeleniom. Niższe siatki np. 100 cm doskonale sprawdzają się w ogrodzeniach przeciw dzikom czy zającom. Dostępne są 4 wysokości siatek leśnych 100cm, 125cm, 160cm i 200cm.

Kalkulator ogrodzeń z siatki leśnej

Słupki do siatki leśnej

Siatkę leśną można montować na różnych rodzajach słupków. To jakie słupki zastosujemy zależy od przeznaczenia wykonywanego ogrodzenia.

Słupki drewniane do siatki leśnej

Najpopularniejsze, najtańsze i najłatwiejsze w montażu są słupki drewniane. Drewniane słupki do siatki leśnej w naszej ofercie, są ładnie obtoczone, zaostrzone na jednym końcu i następnie impregnowane przeciwgrzybicznie. Wykonane są najczęściej z drzewa iglastego Są one bardzo popularne w ogrodzenia tymczasowych na przykład na placach budów, ogrodzenia ogródków, pasiek a nawet do trwałych ogrodzeń, np. ogródków działkowych. Siatkę leśną mocujemy do słupków drewnianych za pomocą skobli. Metoda takiego montażu jest szybka szybka pewna.
Słupki drewniane po prostu wkopujemy w ziemię lub wbijamy za pomocą kafara. Ich montaż jest więc łatwy i szybki

Słupki metalowe ocynkowane do siatki leśnej

Słupki ocynkowane do siatki leśnej są zdecydowanie trwalsze i bardziej wytrzymałe niż słupki drewniane. W celu poprawnego montażu należy je wbetonować w ziemię. Siatkę leśną montujemy do so słupków drewnianych za pomocą przelotek z wkrętami do drutu.

Słupki początkowe w ogrodzeniu z siatki leśnej

Słupki początkowe to takie na których kończy się lub zaczyna ogrodzenie. Słupek początkowy ma podporę z jednej strony. Dla przykładu słupek początkowy znajduje się przy bramie lub furtce. Gdy ogrodzenie ma kształt litery "U" wówczas potrzebne są dwa słupki narożne i dwa słupki początkowe.

Słupki narożne w ogrodzeniu z siatki leśnej

Słupek narożny montuje się przynajmniej w tych punktach ogrodzenia, gdzie zmienia ono swój kierunek o 5 lub więcej stopni. Słupek narożny charakteryzuje się tym, że nadaje stabilności ogrodzeniu gdyż wyposażony jest w dwie podpory. Zaleca się nawet aby montować słupki narożne na prostych odcinkach ogrodzenia, tak aby odległość między nimi nie była większa niż 50 metrów. Dla przykładu gdy ogrodzenie ma kształt litery "U" wówczas potrzebne są dwa słupki narożne i dwa słupki początkowe.

Jak gęsto stawiać słupki do siatki leśnej

Rozstaw słupków jest bardzo ważnym elementem, który ma bezpośredni wpływ na wytrzymałość ogrodzenia. Standardowo rozstaw słupków w ogrodzeniach z siatki leśnej to 3 - 4 metry. Nie zaleca się przekraczania odległości 5 metrów między słupkami.