Uniwersalna dwuwejściowa pułapka żywochwytna na wydry, lisy, borsuki, bobry oraz kuny. Stosowanieżywołapek to skuteczny sposób walki z drapieżnikami, które potrafią zdziesiątkować kurniki i woliery lub ogołocić stawyrybne. Pułapki na lisy tego typu używanesą także przez nadleśnictwa oraz parki narodowe. Powyższa pułapka żywołowna na bobry i borsuki działa wsposób humanitarny, a zwierzę, które złapie się w klatkę nie odnosi przy tym żadnych obrażeń.Oferowana pułapka żywochwytna na wydry i kuny działa na prostej zasadzie systemu zapadkowego, bardzoczułego na nacisk. W momencie, gdy szkodnik poruszy płytkę z przynętą, obie zapadki (typ FAWN) spadają pionowo wdół i odcinając zwierzęciu drogę ucieczki. Od tej chwili zwierzę nie ma możliwości opuszczenia klatki bez pomocyczłowieka. Co ważne, nastawianie pułapki na bobry jest bardzo proste i ogranicza się do kilku szybkich ruchów.
Pułapka żywołowna na lisy i borsuki wyprodukowana została z wysokiej jakości materiałów. Klatkę tworzykrata zgrzewana z grubego drutu 1,8 mm. Pułapka została też pomalowana proszkowo na zielono, aby lepiej komponować się z otoczeniem oraz nie wzbudzać podejrzeń u zwierząt. Pułapka na bobry i wydry posiada też uchwyt do przenoszenia klatki wraz ze złapanym szkodnikiem. Dzięki solidnej budowieklatka jest też całkowicie odporna na agresywne zachowania zwierząt. Pułapka żywołowna na wydry i kuny dostarczana jest do klienta w złożonej formie widocznej na zdjęciach.
Jak złapać bobra?
Na początek należy znaleźć trasę lub miejsce, gdzie często poruszają się bobry. Następnie trzeba przykryć pułapkę liśćmi i gałęziami, tak aby zwierzę nie wyczuwało zapachu metalu. Zawsze zakładaj rękawice dotykając pułapki - zwierzęta bardzo dobrze wyczuwają ludzki zapach, który może je skutecznie zniechęcić do wejścia do środka. Bobry mają szczególną słabość do topoli, także kilka gałązek tego drzewa powinno zadziałać i zwabić bobra do środka.
Należy pamiętać, że stosowanie pułapek żywochwytnych na dziką zwierzynę jest
regulowane przez polskie prawo.