MIEDZIAN 50WP oprysk na choroby grzybowe warzyw i owoców 15 g TARGET
Opis
MIEDZIAN 50WP jest opryskiem do zapobiegawczego stosowania na choroby atakujące uprawy roślin. Może być stosowany zarówno do warzyw jak i owoców. Preparat ma formę proszku i jest przeznaczony do przygotowania oprysku. Substancją czynną środka jest miedź w postaci tlenochlorku miedzi - 50% (500g Cu/kg).
Działanie środka Miedzian 50WP
Miedzian 50WP jest preparatem o działaniu powierzchniowym, tworzy na roślinach warstwę ochronną i nie wnika w głąb rośliny, świetnie sprawdza się jako środek zapobiegawczy na różnego rodzaju choroby grzybowe owoców i warzyw. Miedzian oprysk jest skuteczny na choroby takie jak parch jabłoni, parch gruszy, zaraza ogniowa, kędzierzawość liści brzoskwini, rak bakteryjny drzew pestkowych, bakteryjna cętkowatość, zaraza ziemniaka. Środek w opakowaniu 15 g będzie odpowiedni do małych upraw ogrodowych.Przykłady dawkowania środka na choroby owoców i warzyw
- Jabłoń, grusza: parch jabłoni, parch gruszy - 1,5 g / 0,5-0,75 l wody / 10m2
- Brzoskwinia: Kędzierzawość liści brzoskwini - 7 g / 0,7 l wody / 10m2
- Ogórek uprawiany w gruncie: bakteryjna kanciasta plamistość, mączniak rzekomy dyniowatych - 3 g / 0,7 l wody / 10 m2
- Pełny opis dawkowania środka na choroby owoców i warzyw znajduje się na etykiecie produktu
Okres karencji po zastosowaniu preparatu Miedzian 50WP
- Jabłoń, grusza, wiśnia, czereśnia, winorośl, porzeczka czarna, pomidor, ogórek, fasola szparagowa - 7 dni.
- Brzoskwinia, orzech włoski, orzech laskowy zatrwian tatarski – nie dotyczy
Korzyści stosowania fungicydu powierzchniowego
- Zapobiega rozwojowi chorób grzybowych
- Tworzy barierę ochronną na powierzchni roślin
- Nie wnika do tkanek rośliny
- Zwiększa odporność roślin na infekcje
- Wpływa na większą ilość plonów
- może być stosowany w uprawach ekologicznych
Miedzian 50 WP to środek na choroby owoców i warzyw przeznaczony dla użytkowników profesjonalnych.
OSTRZEŻENIE:
- Środki ochrony roślin mogą nabywać tylko osoby pełnoletnie. Nabywanie środków ochrony roślin dla użytkowników profesjonalnych możliwe jest wyłącznie przez osoby posiadające aktualne szkolenie, zgodnie z Art. 28 Ustawy o środkach ochrony roślin.
- Stosowanie środków ochrony roślin może być szkodliwe dla człowieka i środowiska. Szczegółowe informacje dotyczące szkodliwości oraz zasady bezpiecznego stosowania znajdują się na etykiecie każdego środka. Przed zastosowaniem środka ochrony roślin należy zapoznać się informacjami zawartymi w etykiecie i postępować dokładnie z zaleceniami.
- Stosując środki ochrony roślin należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem należy przeczytać informacje dotyczące produktu i sposobie stosowania znajdujące się w etykiecie.
- Opis produktu na stronie ma charakter informacyjny i może może się zmienić, zgodnie z ewentualną zmianą rejestracji środka. Przed zakupem należy zapoznać się ze szczegółami rejestracji danego środka ochrony roślin.
- Przed zastosowaniem środka należy zapoznać się zagrożeniami i postępować zgodnie z środkami ostrożności zawartymi w etykiecie.
Nr wpisu do rejestru przedsiębiorców wykonujących działalność w zakresie wprowadzania środków ochrony roślin do obrotu: 02/64/9472 (skan zaświadczenia)
WAŻNE:Osoba dokonującą nabycia profesjonalnych środków ochrony roślin (art. 25 ust. 3 pkt. 5 lit. b), zobowiązana jest do podania:
- imienia i nazwiska,
- numeru zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie środków ochrony roślin albo numeru zaświadczenia wydanego przez wojewódzkiego inspektora potwierdzającego posiadanie uprawnień do nabycia tych środków ochrony roślin,
- nazwy podmiotu, który wydał zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie środków ochrony roślin, albo wojewódzkiego inspektora, który wydał zaświadczenie,
- terminu ważności zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie środków ochrony roślin albo zaświadczenia wydanego przez wojewódzkiego inspektora
Parametry
| Marka | Target |
|---|---|
| użytkownik | profesjonalny |
| Rodzaj ŚOR | fungicyd |
| Zwalczanie agrofagów | choroby grzybowe |
| Działanie ŚOR | powierzchniowe |
| Rodzaj uprawy | owoce, warzywa |
| Producent | Target |
| Forma | Proszek |
Opinie
Brak opinii
Bądź pierwszą osobą, która podzieli się opinią i pomoże innym w wyborze.
Napisz własną opinię
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt
Napisz do nas, a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.